Bakan Duyurdu! 408 Bin TL Destekleme Yapılacak

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, kooperatiflere yönelik yeni bir hibe destek paketini açıkladı. Bakan Bolat tarafından duyurulan paket çerçevesinde kooperatiflere 408 bin lira hibe desteği sağlanacak.

Bakan Bolat, hibe desteğine son başvuru tarihinin 31 Temmuz olduğunu duyurdu.

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, sosyal medya hesabından hibe desteğiyle ilgili yaptığı açıklamada, “Ticaret Bakanlığı olarak, Kooperatiflerin Desteklenmesi Programımız (KOOP-DES) kapsamında, kooperatiflerimize projeleri bazında nakdi destekler sağlamaya devam ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Bolat, açıklamasının devamında “Bu kapsamda; 2024 yılı ikinci çağrı dönemini kooperatiflerimizin başvurularına açmış bulunuyoruz. Kooperatiflerimiz; mal alımlarında 400.000 liraya, hizmet alımlarında 60.000 liraya, nitelikli personel istihdamlarında bir personel için yıllık 204.000 liraya ve iki personel içinse yıllık 408.000 liraya kadar hibe desteklerimizden faydalanabilecektir. Ticaret Bakanlığımız görev alanında yer alan tüm kooperatiflerimize ve üst kuruluşlarına açık olan Program kapsamındaki proje başvuruları, 31 Temmuz 2024 tarihine kadar Ticaret İl Müdürlüklerimize yapılabilecektir.” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x