Elazığ’da sokak köpekleri koyun ve tavukları telef etti

İHA

Elazığ’da gece saat 02.30 sularında Ulukent Mahallesi’nde müstakil bir evin önündeki ağıl ve kümeste meydana gelen olayda başıboş sokak köpekleri, emekli 69 yaşındaki Celal Karabulut’a ait ağıl ve kümese girip koyunlara saldırdı.

Sokak köpekleri girdiği ağılda 2 koyunu telef etti, 3’ünü ise yaraladı. Ardından ağılın yanındaki kümese da saldıran başıboş köpekler, 7 tavuğu da telef etti.

Sesler üzerine ağıla giden Karabulut, köpekleri kovalayarak uzaklaştırdı.

Hayvanlarına baktığında şoke olduğunu ifade eden Karabulut, hayvanlarda kuduz hastalığının olup olmadığını öğrenebilmek için tahlil yapılacağını söyledi.

“Gece saatlerinde iniyorlar”

Ayrıca, sürü halinde koyun ve tavuklarına saldıran başıboş köpekler ile ilgili bir çözüm bulunması gerektiğini dile getiren Karabulut, ”Köpeklerin seslerini duydum, dışarı çıktım. Koyunların bulunduğu yere gittim. Çoğunun yerde ve yaralı olduğunu gördüm. Şu anda da yerdeler. 6 tanesi yaralı ayrıca 2 tanesini de anında kestim. 7 tane tavuğum telef oldu. Başıboş köpekler Harput’tan gece iniyor, sabah saatlerinde yine oraya çıkıyorlar. Ben emekliyim. Vakit geçirmek için 3-5 tane koyun almıştım, onlara bakıyordum.” dedi.

Haber Kaynağı: İhlas Haber Ajansı (İHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x