Mantık testi #4: 30 saniye içerisinde ilk dolan kabı bulabilir misiniz?

Zihni canlandırmak ve eğlenceli vakit geçirmek için tasarlanan zekâ testi oyunları, beyni çalışmaya zorlayarak yüksek performans göstermesini sağlar. Zekâ testi oyunlarından biri olan mantık testleri, kişinin hayal gücünü ve mantığını kullanarak testte verilen sorunun cevabına ulaşmasını ister.

Mantık testlerinin en popülerlerinden biri “ilk önce hangi kabın dolacağını bul” adı altında yapılan zekâ testleridir. İlk önce hangi kabın dolacağını bulma zekâ testi oyunlarında bir musluğun altında birbirine bağlı birden fazla kap yer alır ve akan suyun ilk önce hangi kabı dolduracağı bulunası istenir.

Haber7.com ekibi olarak, eğleneli vakit geçirmenizi sağlarken zihinsel gelişiminizi destekleyecek mantık testi oyunu hazırladık. Hazırsanız teste geçelim!

30 SANİYE İÇERİSİNDE İLK ÖNCE HANGİ KABIN DOLACAĞINI BULUNYukarıdaki görselde akan bir musluk ve altında yer alan 12 adet kabı görüyorsunuz. Musluk aktıkça altındaki kap doluyor ve diğer kaplara bağlantılar ile su transfer ediyor. Sizden 30 saniye içerisinde ilk önce hangi kabın dolacağını bulmanızı istiyoruz.

İlk önce hangi kabın dolacağını bulmanız için hazırladığımız bu zekâ testini çözmek için görüntüye dikkatle bakmanız gerekiyor. İyice odaklanmalı ve her ihtimali kontrol etmelisiniz. Bazı boruların tıkalı olduğunu gözden kaçırmamanız gerekir.

Süre hızlıca akıyor. Panik yapmadan ilk önce hangi kabın dolacağını bulmaya çalışın. Bu testler sayesinde zekânızı test ederek geliştirmeyi eğlenceli bir hale getirebilirsiniz. Mantıksal düşünme becerilerinizi geliştirmek için bu tarz testler üzerinde pratikler yapmalısınız.

Mantık testleri ile karmaşık problemler karşısında sorun çözmeyi öğrenerek gerçek hayatta karşılaşacağınız problemlerinde üstesinden gelebilirsiniz. Bu tarz beceriler günlük yaşamda size çok fayda sağlar.

İlk önce hangi kabın dolacağını bulmanız için tasarlanan mantık oyunları, rasyonel düşünmenizi sağlayarak günlük hayatta en karmaşık problemleri çözmenize yardımcı olur. Evet, süre bitti. İlk önce hangi kabın dolacağını bulabildiniz mi?

İlk önce hangi kabın dolacağını bulan herkesi tebrik ederiz. Bulamayan okuyucularımız ise aşağıda vereceğimiz çözüm görseline bakarak ilk önce hangi kabın dolacağını bulabilir.

İşte ilk önce dolacak kap;Evet, önce “G” kabı dolacaktır. Peki, siz ilk önce hangi kabın dolacağını bulabildiniz mi yoksa farklı bir cevabınız mı var? Yorumlarda bizimle paylaşın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir